Przejdź do treści

Nasze szczeniaki

Informacje o dostępności szczeniaków znajdują się w zakładce Planowane mioty oraz Strona główna.

Wszystkie szczenięta w naszej hodowli są rodowodowe. To znaczy, że mają udokumentowane pochodzenie w metryce urodzenia. Zakup psa rodowodowego nie zobowiązuje do startu w wystawach, jednak gwarantuje, że szczeniak  wyrośnie na psa nie różniącego się od wzorca rasy, że będzie miał charakter i temperament  właściwy dla rasy.

Nasze szczeniaki  są wychowane w kontakcie z dziećmi. Pozwalamy im dosłownie bezstresowo przejść ten początek swego dzieciństwa. Pozwalamy naszym szczeniakom „dotknąć” wszystkiego co je interesuje. Szczeniak musi wszystko sprawdzić własnym noskiem, musi się przyjrzeć własnymi oczyma. Pozwalamy im na beztroskie zabawy  i bieganie. Są wychowywane tak aby po zamieszkaniu w nowym domu od razu mogły czynnie uczestniczyć w życiu nowej rodziny. Jak przystało na psy myśliwskie są zahartowane i gotowe do spacerów w terenie.

Nasze szczenięta gdy opuszczają nasz dom są wyposażone w metryki urodzenia – wydane  przez Związek Kynologiczny w Polsce oraz książeczki zdrowia. Są standardowo zaszczepione przeciw chorobom wirusowym i kilkukrotnie odrobaczone. Każdy kto nabywa u nas szczeniaka zostaje poinformowany o sposobie żywienia oraz o pielęgnacji. Służymy też pomocą w dalszym wychowaniu szczeniaka,  wystawcom chętnie służymy radą w przygotowaniu do wystaw.  Jestem Instruktorem Kynologicznym Polskiego Związku Łowieckiego i służę też pomocą  w przygotowaniu do konkursów myśliwskich.

Translate »