Przejdź do treści

O mnie

Nazywam się Franciszek Janowski. Mieszkam w niewielkiej miejscowości Piaski koło Gostynia w województwie wielkopolskim. Psy towarzyszyły mi od dzieciństwa.  Z biegiem lat stały się moją pasją. Początkowo były towarzyszami zabaw, by z czasem stać się nieocenionymi pomocnikami w czasie polowań.

To zamiłowanie do psów sprawiło, że w 2001 postanowiłem bardziej zaangażować się w ich hodowlę i tak powstał Róg Wojskiego. Wkrótce łowiectwo stało się moją  drugą  pasją,  toteż obecnie w kręgu moich zainteresowań znalazły się głównie psy myśliwskie.

Elementem etyki łowieckiej jest obowiązek poszukiwania postrzałków. To szczególnie ważne zadanie mogą prawidłowo wykonać w zasadzie tylko psy użytkowe, które dzięki swoim doskonałym, wrodzonym zmysłom potrafią prowadzić myśliwego po tropach i śladach ranionego zwierza, a także  odnajdywać martwą oraz ewentualnie osaczyć żywą jeszcze zwierzynę.

Z tego też względu zajmuję się przede wszystkim psami myśliwskimi. Aby należycie ocenić wartość podejmowanych działań hodowlanych, biorę udział z moimi psami w wystawach oraz konkursach i próbach polowych, wymieniam doświadczenia z hodowcami z Polski, Czech i Słowacji.

Jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce oraz Instruktorem Kynologicznym Polskiego Związku Łowieckiego. To, że jestem myśliwym nie znaczy wcale, że psy hodowanych przeze mnie ras nadają się wyłącznie do polowania. Nasze psy nie tylko nadają się do polowania, są to doskonałe psy do towarzystwa, mogą być doskonałym psem rodzinnym, towarzyszem zabaw dzieci jak i kompanem dorosłych, sprawdzą się jako uczestnik spacerów wycieczek rowerowych czy nawet konnych. Grupa psów ras myśliwskich nie oznacza wcale, że pies ten nadaje się tylko do polowania, kupując u nas szczeniaka powiemy jak go kształtować aby nie było kłopotów w kontakcie z innymi zwierzętami. 

Szanowny Internauto, serdecznie zapraszam Cię do obejrzenia mojej strony, zapoznania się z prezentowanymi tu rasami. Być może kiedyś zapragniesz mieć psa – wtedy napisz do mnie lub zadzwoń. Chętnie służę Ci pomocą i radą. Pies myśliwski potrafi być doskonałym przyjacielem każdego człowieka, nie tylko myśliwego.

Translate »