Przejdź do treści

Border TerrierBorder TerrierBorder Terrier

Border-Terrier

Ta rasa psów myśliwskich jest w Polsce bardzo mało znana. Pierwsze egzemplarze Border Terriera zostały do Polski sprowadzone z Czech około 2000 r.

Bordery to psy bardzo towarzyskie, wesołe o sympatycznym wyglądzie. Ich charakter przypomina charakter popularnego i znanego Labradora, to pies który bardzo lubi kontakt z człowiekiem, kocha go i chce być kochany.

Rasę tę hodujemy od roku 2007 i nie potwierdzamy ich jak to niektórzy mówią agresji czy też chęci wszczynania burd, mamy od wielu lat nieprzerwalnie minimum 6 osobników tej rasy i kilka Parson Russell Terrierów i na wybiegu nie ma między nimi starć czy awantur.

Rasa ta zdobywa powoli coraz większą popularność. Bardzo liczna w USA, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Niemczech, a także w Czechach.

Border może być doskonałym psem do towarzystwa, jak i wspaniałym towarzyszem myśliwskich wypraw. Są to psy przede wszystkim towarzyskie a że należą do grupy psów myśliwskich to wcale nie znaczy, że są nieposłuszne a wręcz przeciwnie. Jego mała wielkość i czujność oraz posłuszeństwo czynią z niego doskonałego stróża i towarzysza zabaw, a także wysokiej klasy „zawodnika” w próbach posłuszeństwa. Border Terrier mimo, że niewielki  ma jednak wielkie serce. 

Ma twardą okrywę włosową, nie wymagającą częstej pielęgnacji, (u nas na stronie można poczytać jak pielęgnować BT), pielęgnacja jest bardzo łatwa. Z uwagi na swój spokojny, zrównoważony charakter polecamy go  jako towarzysza/przyjaciela rodziny, sprawdzi się jako towarzysz spacerów, pieszych wędrówek, wypraw rowerowych a nawet konnych.

Pies ten sprawdzi się też jako pies myśliwski. Spokojnie może zamieszkać w domu ale jest to też rasa nie potrzebująca komfortowych warunków zamieszkania i spokojnie poradzi sobie na dworze. Są to psy długowieczne i bardzo zdrowe.

Wzorzec rasy

Translate »